Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj169
W tym miesiącu4604
Wszystkie802331
Strona startowa
Aktualności
Cieszyn - 27 stycznia 2020 r.

W Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Zakładzie Karnym w Cieszynie Zbigniew Niziński przedstawił pokaz multimedialny o upamiętnianiu przez Fundację pomordowanych Żydów spoczywających w nieoznaczonych mogiłach.

 
Zamość – 16 stycznia 2020 r.

W Zakładzie Karnym w Zamościu Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcję o upamiętnianiu przez Fundację „ Pamięć, Która Trwa” Ofiar z czasu Holokaustu, o szacunku i niesieniu pomocy dla drugiego człowieka oraz przeciwdziałaniu nienawiści.

 
Pobołowice – 2 grudnia 2019 r.

W Pobołowicach Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” upamiętniła miejsce rozstrzelania i pochówku około 20 Żydów zamordowanych przez Niemców w Marszu Śmierci 1 grudnia 1939 r. Na uroczystość odsłonięcia kamienia Pamięci przybyli okoliczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście i oddali hołd pomordowanym.

Więcej…
 
Parczew – 20 października 2019 r.

W Parczewie prezes Fundacji „ Pamięć, Która Trwa” wziął udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamięci około 6 tysięcy Żydów z Parczewa i okolic zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Przypomniano historię tamtejszych Żydów i odczytano psalmy.

Więcej…
 
Warszawa – 9 listopada 2019 r.

W Warszawie odbyło się spotkanie Zbigniewa Nizińskiego z młodzieżą z Izraela z miasta Karmiel. Podczas pokazu multimedialnego przedstawione zostały działania dla upamiętnienia Ofiar Holokaustu oraz Polaków ratujących Żydów. Pokazane zostały akcje poszukiwania nieoznaczonych grobów zamordowanych Żydów przeprowadzone przez Fundację przy wsparciu lokalnych mieszkańców.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 48
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa