Polish (Poland)English (United Kingdom)

Visit Counter

Today52
This month647
All days742756
Home Page
News
Stoczek Węgrowski - 8 kwietnia 2010 r.
There are no translations available.

W dniu 8.04.2010r, Zbigniew Niziński z Fundacji „Pamięć, Która Trwa” przebywał w Stoczku Węgrowskim i jego okolicach, spotkał się ze świadkami Zagłady Żydów oraz osobami ratującymi ich podczas okupacji hitlerowskiej. Wspólnie z mieszkańcami odszukali w lesie nieoznakowany grób kilkunastu Żydów rozstrzelanych przez hitlerowców w 1943r. Zostały ustalone granice grobu potrzebne dla upamiętnienia tego miejsca.

 
Strzelce k. Białopola- 30 marca 2010r.
There are no translations available.

W dniu 30.03.2010r w Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach Zbigniew Niziński z Fundacji "Pamięć, Która Trwa" przedstawił uczniom pokaz multimedialny o zachowanych zabytkach kultury żydowskiej oraz o ludziach pomagającym Żydom podczas okupacji hitlerowskiej. Po prelekcji wraz z dyrektorem Szkoły panem Zbigniewem Chwedyną, nauczycielami oraz uczniami udali się pod pomnik stojący nad grobem pomordowanych w Strzelcach Żydów.

Read more...
 
Buśno k. Białopola - 29 marca 2010r.
There are no translations available.

W dniu 29.03.2010r w miejscowej remizie strażackiej odbyło się otwarte spotkanie dla mieszkańców Buśna, podczas którego Zbigniew Niziński przedstawił pokaz multimedialny o miejscach upamiętniających czas Holocaustu. Następnie najstarsi mieszkańcy składali relacje na temat nieoznakowanego grobu masowego pomordowanych Żydów, który znajduje się w Buśnie.

Read more...
 
Chełm - 29 marca 2010r.
There are no translations available.

W dniu 29.03.2010r.w Zakładzie Karnym w Chełmie Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcję oraz pokaz multimedialny dla osadzonych i pracowników więzienia. Przedstawione zostały zdjęcia ze zbiorów Fundacji "Pamięć, Która Trwa" o nieoznaczonych miejscach męczeństwa Żydów, ludziach ratujących Żydów podczas Holocaustu oraz o osobach które dziś ratują zniszczone cmentarze żydowskie. Spotkanie zorganizowała Komisja Rabiniczna ds. Cmentarzy Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha.

Read more...
 
Rzepiennik Suchy - 26 marca 2010r.
There are no translations available.

W dniu 26.03.2010r. w Szkole im. Marii Konopnickiej w Rzepienniku Suchym Zbigniew Niziński przeprowadził spotkanie młodzieży z bohaterką II wojny światowej panią Marią Świerczek - Sprawiedliwą Wśród Narodów Świata. Uczniowie zapoznali się z historią ratowania żydowskiej rodziny przez panią Marię Świerczek oraz obejrzeli zdjęcia ze zbiorów Fundacji "Pamięć, Która Trwa" o miejscach związanych z kulturą żydowską i Zagładą Żydów w najbliższej okolicy.

Read more...
 
<< Start < Prev 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Next > End >>

Page 37 of 46
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa