Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj253
W tym miesiącu5010
Wszystkie631877
Strona startowa
Aktualności
Goleszów - 28 kwietnia 2009r.

W dniu 28.04.2009r. zarząd Fundacji „Pamięć, Która Trwa” miał zaszczyt gościć w Goleszowie i wziąć aktywny udział w "Dniu Pamięci - Dniu Żydowskim", organizowanym przez miejscowy Gminny Ośrodek Kultury oraz Gimnazjum. Młodzież przygotowała program artystyczny „Pamięci Żydom”, odbyły się prelekcje i marszobieg szlakiem więźniów podobozu Golleschau.

Więcej…
 
Zelów - 24 kwietnia 2009r.

W dniu 24.04.2009r w Zelowie Fundacja „Pamięć, Która Trwa” przedstawiła mieszkańcom pokaz multimedialny o zachowanych zabytkach kultury żydowskiej, miejscach męczeństwa  Żydów oraz o ludziach ratujących Żydów przed Zagładą. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Zelowa pan Sławomir Malinowski , Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata pani Jadwiga Gawrych oraz Zbigniew Niziński z Fundacji „Pamięć, Która Trwa”.

Więcej…
 
Warszawa - 22 kwietnia 2009r.
W dniu 22.04.2009r. w Klubie Kultury „Falenica” odbyła się impreza „Ścieżkami Pamięci”, której współorganizatorem była Fundacja ”Pamięć, Która Trwa”. Pokazano zdjęcia ze zbiorów Fundacji „Pamięć, Która Trwa” dotyczące wędrówek śladami Żydów w Polsce, po czym miała miejsce inscenizacja dramatu Barbary Wizimirskiej „Stara historia” w wykonaniu Grupy Teatralnej KK „Falenica”.
 
 
 
Warszawa -17 kwietnia 2009r.
altW dniu 17.04.2009r. w XXV Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego Fundacja „Pamięć, Która Trwa” zorganizowała prelekcję oraz spotkanie młodzieży ze świadkami historii. W spotkaniu uczestniczyła przewodnicząca Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” pani Anna Drabik , przedstawicielka Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata pani Jadwiga Gawrych oraz Zbigniew Niziński z Fundacji „Pamięć, Która Trwa”.
Więcej…
 
Warszawa - 2 kwietnia 2009r.

W dniu 2 kwietnia 2009r w Gimnazjum nr 104 Fundacja” Pamięć, Która Trwa” uczestniczyła w uroczystości objęcia przez szkołę pod opiekę cmentarza żydowskiego w Warszawie-Radości. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Wydziału Kultury Dzielnicy Wawer, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 41 42 43 44 Następna > Ostatnie >>

Strona 42 z 44
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa