Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj69
W tym miesiącu4235
Wszystkie644406
Strona startowa
Aktualności
Warszawa - 2 kwietnia 2009r.

W dniu 2 kwietnia 2009r w Gimnazjum nr 104 Fundacja” Pamięć, Która Trwa” uczestniczyła w uroczystości objęcia przez szkołę pod opiekę cmentarza żydowskiego w Warszawie-Radości. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Wydziału Kultury Dzielnicy Wawer, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

Więcej…
 
Kraków - 28 marca 2009r.

W dniu 28.03.2009r w Centrum Kultury Żydowskiej na Kazimierzu odbyło się spotkanie Zbigniewa Nizińskiego z Fundacji „Pamięć, Która Trwa” z członkami Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu”.W trakcie spotkania odbyła się prelekcja i pokaz zdjęć ze zbiorów Fundacji” Pamięć, Która Trwa” dotyczących wędrówek śladami Żydów w Polsce. Przedstawiono relacje ze spotkań ze świadkami ratowania Żydów przed zagładą oraz miejsca związane z historią Żydów.

 
Jabłoń - 24 marca 2009r.

W dniu 24.03.2009r. w Zespole Szkół Rolniczych im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu k. Parczewa Fundacja „Pamięć, Która Trwa” przedstawiła pokaz multimedialny o wspólnej historii Polaków i Żydów . W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, mieszkańcy Jabłonia i okolic oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Jabłońskiej.

Więcej…
 
Warszawa - 28 lutego 2009r.
W dniu 28 lutego 2009r odbyło się kolejne spotkanie z uczniami Gimnazjum nr 104. Fundacja „Pamięć, która trwa” zaprezentowała pokaz multimedialny o historii Żydów w Polsce oraz o śladach kultury żydowskiej w najbliższej okolicy.
Przybliżono uczniom  losy Żydów, szczególnie tych z okolicznych miejscowości, w okresie ostatniej wojny. Przedstawiono również symbolikę nagrobną Żydów.

 
Stoczek Węgrowski-13 lutego 2009r.

W dniu 13 lutego 2009r. w Szkole im. Władysława St. Reymonta w Stoczku Fundacja „Pamięć, która trwa” zorganizowała prelekcję oraz spotkanie uczniów ze świadkami historii. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP pan Jakub Jaskółowski, wójt Stoczka pan Mieczysław Wójcik, Sprawiedliwa wśród Narodów Świata pani Jadwiga Gawrych, rodziny ratujących Żydów w czasie okupacji oraz Zbigniew Niziński z Fundacji ”Pamięć, która trwa”.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 41 42 43 44 Następna > Ostatnie >>

Strona 43 z 44
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa