Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj489
W tym miesiącu5752
Wszystkie681096
Strona startowa
Aktualności
Warszawa - 22 kwietnia 2009r.
W dniu 22.04.2009r. w Klubie Kultury „Falenica” odbyła się impreza „Ścieżkami Pamięci”, której współorganizatorem była Fundacja ”Pamięć, Która Trwa”. Pokazano zdjęcia ze zbiorów Fundacji „Pamięć, Która Trwa” dotyczące wędrówek śladami Żydów w Polsce, po czym miała miejsce inscenizacja dramatu Barbary Wizimirskiej „Stara historia” w wykonaniu Grupy Teatralnej KK „Falenica”.
 
 
 
Warszawa -17 kwietnia 2009r.
altW dniu 17.04.2009r. w XXV Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego Fundacja „Pamięć, Która Trwa” zorganizowała prelekcję oraz spotkanie młodzieży ze świadkami historii. W spotkaniu uczestniczyła przewodnicząca Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” pani Anna Drabik , przedstawicielka Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata pani Jadwiga Gawrych oraz Zbigniew Niziński z Fundacji „Pamięć, Która Trwa”.
Więcej…
 
Warszawa - 2 kwietnia 2009r.

W dniu 2 kwietnia 2009r w Gimnazjum nr 104 Fundacja” Pamięć, Która Trwa” uczestniczyła w uroczystości objęcia przez szkołę pod opiekę cmentarza żydowskiego w Warszawie-Radości. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Wydziału Kultury Dzielnicy Wawer, Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

Więcej…
 
Kraków - 28 marca 2009r.

W dniu 28.03.2009r w Centrum Kultury Żydowskiej na Kazimierzu odbyło się spotkanie Zbigniewa Nizińskiego z Fundacji „Pamięć, Która Trwa” z członkami Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu”.W trakcie spotkania odbyła się prelekcja i pokaz zdjęć ze zbiorów Fundacji” Pamięć, Która Trwa” dotyczących wędrówek śladami Żydów w Polsce. Przedstawiono relacje ze spotkań ze świadkami ratowania Żydów przed zagładą oraz miejsca związane z historią Żydów.

 
Jabłoń - 24 marca 2009r.

W dniu 24.03.2009r. w Zespole Szkół Rolniczych im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu k. Parczewa Fundacja „Pamięć, Która Trwa” przedstawiła pokaz multimedialny o wspólnej historii Polaków i Żydów . W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, mieszkańcy Jabłonia i okolic oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Jabłońskiej.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 41 42 43 44 45 Następna > Ostatnie >>

Strona 43 z 45
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa