Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj35
W tym miesiącu5995
Wszystkie809402
Strona startowa
Aktualności
Izrael - 4-17stycznia 2010r.

W dniach 4-17.01.2010r. zarząd Fundacji "Pamięć, Która Trwa" przebywał w Izraelu docierając do osób ocalonych z Zagłady aby zebrać relacje o nieoznaczonych grobach masowych znajdujących się w Polsce. W czasie spotkań z ostatnimi już świadkami Holocaustu powstała dokumentacja o miejscach męczeństwa Żydów i Polakach ratujących ich przed Zagładą.

Więcej…
 
Warszawa - 27 grudnia 2009r.

W dniu 27.12.2009r. w 70 rocznicę Pierwszej Masowej Egzekucji Ludności Cywilnej w okupowanej Warszawie odbył się Apel Poległych na miejscu straceń przy ul. 27 Grudnia. W uroczystości wzięli udział: Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Kompania Honorowa Wojska Polskiego, przedstawiciele Marszałka Sejmu, Rady i Zarządu Dzielnicy Wawer, Stowarzyszeń oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Warszawy. Fundacja "Pamięć,Która Trwa" złożyła wieniec pod pomnikiem ofiar.

Więcej…
 
Warszawa – 15 grudnia 2009 r.

W dniu 15.12.2009r. na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP, Fundacja „Pamięć, Która Trwa” wzięła udział w uroczystości zapalenia świec Chanukowych w Pałacu Prezydenckim. Pierwszą świeczkę zapaliła Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska. W imieniu Prezydenta RP zostały wręczone także ordery i odznaczenia państwowe. Minister Stanu w Kancelarii Prezydenta Ewa Juńczyk-Ziomecka przypomniała, że tradycję zapalania świec Chanukowych przez głowę państwa zainicjował trzy lata temu Prezydent Lech Kaczyński.


 
Hajnówka, Białystok - 25 listopada 2009r.

W dniu 25.11.2009r. w Areszcie Śledczym w Hajnówce oraz Zakładzie Karnym w Białymstoku Fundacja " Pamięć, Która Trwa" zaprezentowała pokaz multimedialny " Śladami Żydów w Polsce" o miasteczkach w których żyli Żydzi, symbolice kamieni nagrobnych, miejscach Holocaustu oraz ludziach ratujących Żydów przed Zagładą. Spotkania zorganizował Centralny Zarząd Służby Więziennej i Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich.


 
Serokomla - 19 listopada 2009r.

W dniu 19.11.2009r. w Zespole Szkół w Serokomli Fundacja "Pamięć, Która Trwa" zorganizowała spotkanie młodzieży ze świadkami historii oraz przeprowadziła pokaz multimedialny o losach Żydów na Lubelszczyźnie. W spotkaniu uczestniczyli: przedstawicielka Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Załuska, wójt Serokomli Krzysztof Stępniak, Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, Marianna Adameczek- ocalona z Zagłady Żydów w Serokomli, przedstawicielki Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, córka Feliksy i Stanisława Adameczek- Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata oraz Zbigniew Niziński z Fundacji "Pamięć, Która Trwa".

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 Następna > Ostatnie >>

Strona 43 z 48
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa