Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj1247
W tym miesiącu62879
Wszystkie1249982
Strona startowa
Aktualności
Olszanka – 21 lutego 2019 r.

W Szkole Publicznej w Olszance Zbigniew Niziński przedstawił lekcję historii o działaniach Fundacji dla odszukania dotąd nieupamiętnionych grobów ludzi pomordowanych podczas II wojny światowej. W spotkaniu, w którym wziął udział Dyrektor Szkoły i Wójt Gminy, mówiono o potrzebie pamięci o Ofiarach wojny, szacunku i wrażliwości na los drugiego człowieka. Uczniowie zapoznali się z sylwetkami dzieci żydowskich ocalonych w czasie Holokaustu oraz historiami ich ratowania przez lokalnych mieszkańców.

 
Jodłowa – 30 stycznia 2019 r.

W Jodłowej Fundacja „Pamięć, Która Trwa” wzięła udział w obchodach Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu zorganizowanego przez Instytut Historii i Kultury Żydów Uniwersytetu Rzeszowskiego, IPN Rzeszów oraz Parafię Jodłowa. Wzniesione zostały modlitwy w pobliskiej Przeczycy gdzie w 1942 r. Żydzi z Jodłowej zostali rozstrzelani i pogrzebani w masowym grobie. Następnie odbyła się sesja naukowa o historii Żydów w Jodłowej i ich obyczajach, relacjach polsko- żydowskich oraz o tamtejszym cmentarzu żydowskim.

Więcej…
 
Zamość – 16 stycznia 2019 r.

W dwóch Zakładach Karnych w Zamościu Zbigniew Niziński zaprezentował pokaz zdjęć z działań Fundacji dla upamiętnienia Ofiar Holokaustu. Przedstawione zostały odnalezione groby Ofiar, a także historie dzieci żydowskich ocalonych z Zagłady. Mówiono o wrażliwości na los drugiego człowieka, szacunku i przywracaniu godności ludzkiej przez upamiętnienie Ofiar oraz o życiu w pokoju, bez nienawiści.

 
Herby – 9 stycznia 2019 r.

W Zakładzie Karnym w Herbach Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcję o poszukiwaniu i upamiętnianiu Ofiar z czasu Holokaustu. Przedstawione zostały groby upamiętnione przez Fundację oraz sylwetki Żydów uratowanych od Zagłady przez lokalną ludność. Mówiono o potrzebie pamięci o Ofiarach i gotowości do niesienia pomocy innym ludziom.

 
Treblinka – 27 listopada 2018 r.

Uczniowie dwóch szkół z Warszawy Falenicy – XXV Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły nr 124 , w ramach projektu „ Podróż Pamięci”, odwiedzili były niemiecki obóz zagłady w Treblince.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 50
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa