Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj78
W tym miesiącu9863
Wszystkie531712
Strona startowa
Aktualności
Łosiewice – 13 października 2015 r.

W lesie w Łosiewicach odbyła się uroczystość przy grobie około 70 Żydów zamordowanych przez żołnierzy niemieckich w 1943 r. Przy kamieniu Pamięci postawionym przez Fundację„ Pamięć, Która Trwa” na miejscu ich rozstrzelania i pochówku zgromadzili się mieszkańcy oraz zaproszeni goście, aby wspólnie oddać hołd pomordowanym.

Więcej…
 
Dragany – 18 września 2015 r.

Przy wsparciu mieszkańców oznaczyliśmy miejsce rozstrzelania i pochówku 3 młodych osób narodowości żydowskiej, mężczyzny i dwóch kobiet. Zostali złapani w 1942r przez Niemców podczas ukrywania się i następnie rozstrzelani. Naoczny świadek tych wydarzeń podał, że ofiary prawdopodobnie pochodziły z Bychawy.

Więcej…
 
Stasiówka k. Łomazy – 9 września 2015 r.

W Stasiówce odsłonięto kamień Pamięci postawiony przez Fundację Pamięć, Która Trwa przy grobie 18 Żydów zamordowanych przez żołnierzy niemieckich w 1942 r. Na uroczystość przybyła młodzież z Izraela oraz Gimnazjum z Łomaz, lokalne władze, mieszkańcy Stasiówki i okolic. Przypomniano tragiczne wydarzenia z 1942 r., wzniesiono śpiew i modlitwy by oddać hołd, szacunek oraz zwrócić godność pomordowanym.

Więcej…
 
Liszno – 18 lipca 2015 r.

Przy upamiętnionym przez Fundację grobie 31 Żydów odbyło się spotkanie mieszkańców Liszna z gośćmi z Norwegii i Izraela by wspólnie oddać hołd pomordowanym. W spotkaniu wzięli również udział - Pani Poseł na Sejm RP Beata Mazurek oraz Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisław Krupa. Uroczystość prowadził Zbigniew Niziński. Następnie w świetlicy wystąpił miejscowy zespół gospodyń „ Radość” oraz zespół z Norwegii.

Więcej…
 
Stawce – 14 lipca 2015 r.

W lesie w Stawcach postawiliśmy ogrodzenie wokół grobu 2 Żydów zamordowanych przez Niemców w 1942 r. W pracy pomogli okoliczni mieszkańcy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 42
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa