Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj128
W tym miesiącu6501
Wszystkie599224
Strona startowa
Aktualności
Stasiówka k. Łomazy – 9 września 2015 r.

W Stasiówce odsłonięto kamień Pamięci postawiony przez Fundację Pamięć, Która Trwa przy grobie 18 Żydów zamordowanych przez żołnierzy niemieckich w 1942 r. Na uroczystość przybyła młodzież z Izraela oraz Gimnazjum z Łomaz, lokalne władze, mieszkańcy Stasiówki i okolic. Przypomniano tragiczne wydarzenia z 1942 r., wzniesiono śpiew i modlitwy by oddać hołd, szacunek oraz zwrócić godność pomordowanym.

Więcej…
 
Liszno – 18 lipca 2015 r.

Przy upamiętnionym przez Fundację grobie 31 Żydów odbyło się spotkanie mieszkańców Liszna z gośćmi z Norwegii i Izraela by wspólnie oddać hołd pomordowanym. W spotkaniu wzięli również udział - Pani Poseł na Sejm RP Beata Mazurek oraz Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisław Krupa. Uroczystość prowadził Zbigniew Niziński. Następnie w świetlicy wystąpił miejscowy zespół gospodyń „ Radość” oraz zespół z Norwegii.

Więcej…
 
Stawce – 14 lipca 2015 r.

W lesie w Stawcach postawiliśmy ogrodzenie wokół grobu 2 Żydów zamordowanych przez Niemców w 1942 r. W pracy pomogli okoliczni mieszkańcy.

Więcej…
 
Osowa – 25 czerwca 2015 r.

Wraz ze świadkiem wydarzeń i właścicielem terenu oznaczyliśmy grób dwóch Żydów, ojca i syna, zabitych przez żołnierzy niemieckich w 1942 r. Ofiary pochodziły z Włodawy. Zostali złapani podczas pobytu w Osowej przez przejeżdżającego w tym czasie niemieckiego komendanta obozu pracy w Lucie i jego ochronę a następnie zastrzeleni. Niemiec nakazał zakopać Żydów na miejscu egzekucji.

Więcej…
 
Warszawa – 21 czerwca 2015 r.

W Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień pierwszej edycji programu „Laur Pamięci”, podczas której uhonorowane zostały osoby zaangażowane w zachowanie dziedzictwa kultury żydowskiej w Polsce. Laureaci odebrali pamiątkowe statuetki i dyplomy z rąk Ambasador Izraela Anny Azari. Wśród wyróżnionych był Eugeniusz Gradek, członek Rady Fundacji, za opiekę nad cmentarzem żydowskim w Żywcu.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 43
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa