Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj74
W tym miesiącu969
Wszystkie745751
Strona startowa
Aktualności
Wolska Dąbrowa – 24 listopada 2016 r.

W miejscu pochówku około 180 Żydów, więźniów byłego niemieckiego obozu pracy w Wolskiej Dąbrowie, Fundacja „Pamięć, Która Trwa” postawiła kamień pamięci. Na uroczystość jego odsłonięcia przybyła młodzież z pobliskich szkół i z Izraela, lokalne władze, duchowni oraz mieszkańcy Wolskiej Dąbrowy i okolic.

Więcej…
 
Kaplonosy Kolonia – 3 listopada 2016 r.

W Kaplonosach Kolonii Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” odszukała i upamiętniła miejsce spoczynku około 70 Żydów, mężczyzn, kobiet i dzieci, zamordowanych w 1943 r. Przy ich grobie postawiliśmy kamień pamięci, przy którym zgromadzili się uczniowie szkół, lokalne władze, duchowni oraz mieszkańcy. Przez pieśni, wiersze i modlitwy oddano hołd pomordowanym.

Więcej…
 
Warszawa – 17 września 2016 r.

W Warszawie odbyło się spotkanie z młodzieżą z Izraela z miejscowości Giwatajim. Zbigniew Niziński przedstawił pokaz multimedialny o działaniach Fundacji dla upamiętnienia ludzi i miejsc z czasu Zagłady Żydów podczas II wojny światowej. Przedstawione zostały wojenne historie Polaków i Żydów a także akcje poszukiwania grobów pomordowanych ofiar i oznaczanie tych miejsc kamieniami pamięci.

Więcej…
 
Rozwadówka – 16 września 2016 r.

Z inicjatywy Fundacji „ Pamięć, Która Trwa” w lesie w Rozwadówce odbyła się uroczystość odsłonięcia kamienia pamięci w miejscu pochówku 9 Żydów rozstrzelanych przez Niemców 15 grudnia 1941 r. Na uroczystość przybyli mieszkańcy Rozwadówki , uczniowie ze szkół w Sosnówce i Motwicy, młodzież z Rishon Le- Zion z Izraela oraz zaproszeni goście.

Więcej…
 
Sosnówka - 9 września 2016 r.

W Zespole Szkół w Sosnówce Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcję i spotkanie z 90 letnim świadkiem historii, panem Józefem. Nauczyciele oraz uczniowie zapoznali się z historią życia 20 rodzin żydowskich zamieszkujących przed wojną w pobliskiej Rozwadówce. Przybliżone zostały wydarzenia z grudnia 1941 r. gdy Niemcy w Sosnówce rozstrzelali 7 Polaków - zakładników a w Rozwadówce 10, w tym 9 Żydów.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 46
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa