Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj62
W tym miesiącu5192
Wszystkie1185850
Strona startowa
Aktualności
Rudnik – 14 marca 2018 r.

W 2 szkołach w Rudniku Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcje o wspólnej historii Polaków i Żydów oraz działaniach Fundacji dla odszukania i upamiętnienia nieoznaczonych grobów Żydów pomordowanych podczas Holokaustu, również w okolicy Rudnika. Przybliżone zostały historie ocalonych od zagłady dzieci żydowskich a także sylwetki ludzi ratujących drugiego człowieka w czasie wojny.

 
Michów – 19 lutego 2018 r.

W 3 szkołach w Gminie Michów – w Katarzynie, Rudnie i Michowie oraz na sesji Rady Gminy Michów, Zbigniew Niziński przedstawił pokaz multimedialny o pamięci o ludziach i miejscach ze wspólnej historii Polaków i Żydów a także działaniach Fundacji dla upamiętnienia nieoznaczonych grobów Ofiar z czasu Holokaustu. Przybliżone zostały również historie takich miejsc w najbliższej okolicy.

 
Zamość, Hrubieszów- 30 -31 stycznia 2018 r.

W Zakładach Karnych w Zamościu i Hrubieszowie Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcje o działaniach Fundacji dla upamiętnienia Ofiar z czasu Holokaustu oraz bohaterów ratujących drugiego człowieka podczas Zagłady. Przedstawione zostały również historie ocalonych dzieci żydowskich. Mówiono o wrażliwości na los ludzi, różnych postawach w czasie wojny i potrzebie pamięci o Ofiarach.

 
Gniezno- 22 stycznia 2018 r.

W Gnieźnie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i medali Sprawiedliwy wśród Narodów Świata dla 4 Polaków ratujących Żydów podczas wojny. Fundacja „Pamięć, Która Trwa” zainicjowała i wsparła działania dla uhonorowania Wojciecha Pachurki, który w 1943 r. został zamordowany za pomoc Żydom.

 
Łomazy – 19 października 2017 r.

W lesie Hały Fundacja we współpracy z mieszkańcami oznaczyła kamieniem pamięci miejsce spoczynku około 25 Żydów zamordowanych 18 sierpnia 1942 r. Na uroczystość przybyła młodzież szkolna z Łomaz i z Izraela, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta Polski, przedstawiciele władz samorządowych, duchowni oraz okoliczni mieszkańcy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 50
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa