Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj157
W tym miesiącu4592
Wszystkie802319
Strona startowa
Aktualności
Dzierzkowice Podwody – 7 maja 2017

Grupa uczniów ze szkoły z Jerozolimy odwiedziła miejsce rozstrzelania i pochówku 13 Żydów upamiętnionych przez Fundację. W grobie spoczywają dwie rodziny, w tym 8 dzieci zamordowane przez żołnierzy niemieckich w listopadzie 1942 r. Wzniesiono modlitwy i śpiew.

Więcej…
 
Żywiec – 27 kwietnia 2017

W Klubie Papiernik odbyło się spotkanie z mieszkańcami Żywca na temat historii tamtejszego cmentarza żydowskiego. Społeczny opiekun tego cmentarza, Eugeniusz Gradek przedstawił również dzieje ludności żydowskiej w Żywcu oraz działania Fundacji Pamięć, Która Trwa.

 
Warszawa Bemowo - 4 kwietnia 2017 r.

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Zbigniew Niziński przeprowadził pokaz multimedialny i prelekcję z wędrówek śladami wspólnej historii Polaków i Żydów. Przedstawione zostały wojenne historie ocalonych z Zagłady Żydów oraz Polaków mających tytuł Sprawiedliwych. Uczniowie zapoznali się również z zachowanymi zabytkami kultury żydowskiej oraz z poszukiwaniem i upamiętnianiem miejsc spoczynku ludzi pomordowanych podczas wojny.

 
Warszawa – 25 marzec 2017 r.

W Warszawie odbyło się spotkanie Zbigniewa Nizińskiego z młodzieżą z Nahariji z Izraela. Podczas pokazu multimedialnego przedstawione zostały działania dla upamiętnienia Ofiar Holokaustu oraz Polaków ratujących Żydów. Pokazane zostały akcje poszukiwawcze nieupamiętnionych dotąd Ofiar przeprowadzone przez Fundację przy wsparciu lokalnych mieszkańców.

 
Jastrzębia – 23 marzec 2017 r.

W Publicznym Gimnazjum w Jastrzębi odbył się pokaz multimedialny o działaniach Fundacji oraz spotkanie uczniów z Zofią Kamionowską, ocaloną z Zagłady Żydów. Uczniowie zapoznali się z historią życia Pani Zofii oraz członków jej rodziny, których zamordowano podczas wojny i nie mają swoich grobów. Mówiono o potrzebie pamięci o tragicznym czasie II wojny światowej oraz serdeczności i pomocy wzajemnej w codziennym życiu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 48
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa