Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj160
W tym miesiącu4595
Wszystkie802322
Strona startowa
Aktualności
Wyryki – 15 marca 2017 r.

W Zespole Szkół w Wyrykach Fundacja” Pamięć, Która Trwa” przeprowadziła spotkanie z ocaloną z Zagłady Zofią Kamionowską. Uczniowie zapoznali się z losem żydowskiego dziecka uratowanego podczas wojny przez polską rodzinę. Przedstawione zostały również miejsca pochówków Ofiar wojny upamiętnione przez Fundację.

 
Biała Podlaska – 27 lutego 2017 r.

W Zakładzie Karnym w Białej Podlaskiej Zbigniew Niziński przeprowadził pokaz multimedialny o poszukiwaniu i upamiętnianiu ludzi i miejsc ze wspólnej historii Polaków i Żydów. Przedstawione zostały upamiętnione groby przez Fundację oraz sylwetki Polaków mających tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Mówiono o zachowaniu pamięci o ofiarach wojny i potrzebie gotowości pomocy innym ludziom.

 
Pustelnik – 27 stycznia 2017 r.

W Zespole Szkół w Pustelniku k. Stanisławowa Zbigniew Niziński wziął udział w obchodach Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Uczniowie przygotowali i przedstawili projekt multimedialny o Zagładzie Żydów w Polsce i postawach ludzi podczas wojny. Następnie Zbigniew Niziński przybliżył historię miejsc mordów Żydów, jakie odnalazła i upamiętniła Fundacja. Uczniom zostały przedstawione również wspomnienia Żydów ocalonych z Holokaustu i Polaków, którzy byli świadkami tej Zagłady.

Więcej…
 
Wolska Dąbrowa – 24 listopada 2016 r.

W miejscu pochówku około 180 Żydów, więźniów byłego niemieckiego obozu pracy w Wolskiej Dąbrowie, Fundacja „Pamięć, Która Trwa” postawiła kamień pamięci. Na uroczystość jego odsłonięcia przybyła młodzież z pobliskich szkół i z Izraela, lokalne władze, duchowni oraz mieszkańcy Wolskiej Dąbrowy i okolic.

Więcej…
 
Kaplonosy Kolonia – 3 listopada 2016 r.

W Kaplonosach Kolonii Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” odszukała i upamiętniła miejsce spoczynku około 70 Żydów, mężczyzn, kobiet i dzieci, zamordowanych w 1943 r. Przy ich grobie postawiliśmy kamień pamięci, przy którym zgromadzili się uczniowie szkół, lokalne władze, duchowni oraz mieszkańcy. Przez pieśni, wiersze i modlitwy oddano hołd pomordowanym.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 48
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa