Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj139
W tym miesiącu5407
Wszystkie714157
Strona startowa
Aktualności
Dołha – 22 marca 2016 r.

W Zespole Szkół w Dołdze Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcję o upamiętnianiu ludzi i miejsc ze wspólnej historii Polaków i Żydów. Uczniowie zapoznali się z sylwetkami Polaków mających tytuł Sprawiedliwych oraz Ocalonych z Zagłady Żydów, a także z upamiętnionymi przez Fundację grobami pomordowanych ofiar. Przybliżone zostało również życie i zagłada rodzin żydowskich w najbliższej okolicy.

 
Sulejówek – 27 lutego 2016 r.

W Ośrodku Rozwoju Edukacji w Sulejówku podczas szkolenia w ramach programu „ Pamięć dla przyszłości”, w której wzięli udział nauczyciele ze szkół z różnych miejscowości kraju, Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcję o poszukiwaniu i upamiętnianiu ofiar Holokaustu oraz ludzi, którzy zginęli ratując Żydów. Prelekcja została uzupełniona pokazem zdjęć z działań Fundacji.

 
Cieszyn – 27 stycznia 2016 r.

W Zakładzie Karnym w Cieszynie Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcję upamiętniającą ofiary oraz bohaterów ratujących ludzi podczas Holocaustu. Przedstawione zostały działania dla upamiętnienia ofiar z czasu Zagłady. Mówiono o wrażliwości na los drugiego człowieka, gotowości pomocy innym ludziom i przeciwstawianiu się nienawiści.

 
Pruchna – 27 stycznia 2016 r.

W Zespole Szkół w Pruchnej w Dniu Pamięci o Ofiarach Holocaustu Zbigniew Niziński przedstawił pokaz multimedialny na temat wspólnej historii Polaków i Żydów oraz potrzeby pamięci o ludziach zamordowanych podczas Holocaustu. Pokazane zostały upamiętnione przez Fundację miejsca gdzie spoczywają pomordowane ofiary oraz przybliżone zostało ich życie i los.

 
Trzydnik Duży – 15 listopada 2015 r.

Przy grobie 3 Żydówek oznaczonym przez Fundację kamieniem Pamięci przeprowadziliśmy uroczystość z udziałem młodzieży z Izraela z miejscowości Gedera oraz uczniów Gimnazjum z Trzydnika Dużego. W spotkaniu wziął również udział Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Wspólnie oddano hołd pomordowanym i wyrażono sprzeciw wobec nienawiści i ludobójstwa.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 46
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa