Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj380
W tym miesiącu6849
Wszystkie693199
Strona startowa
Aktualności
Trzydnik Duży – 15 listopada 2015 r.

Przy grobie 3 Żydówek oznaczonym przez Fundację kamieniem Pamięci przeprowadziliśmy uroczystość z udziałem młodzieży z Izraela z miejscowości Gedera oraz uczniów Gimnazjum z Trzydnika Dużego. W spotkaniu wziął również udział Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Wspólnie oddano hołd pomordowanym i wyrażono sprzeciw wobec nienawiści i ludobójstwa.

Więcej…
 
Gorajec Zagroble – 15 listopada 2015 r.

W lesie w Gorajcu Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” postawiła kamień Pamięci przy grobie 12 Żydów zamordowanych przez Niemców w maju 1942 r. Na uroczystość upamiętniającą ofiary przybyła 100 osobowa grupa młodzieży z Izraela, uczniowie Gimnazjum z Gorajca, władze samorządowe oraz okoliczni mieszkańcy.

Więcej…
 
Cichobórz – 5 listopada 2015 r.

W Cichobórzu została uroczyście odsłonięta tablica Pamięci postawiona przez Fundację „Pamięć, Która Trwa” nad grobem około 30 Żydów zabitych przez Niemców podczas Marszu Śmierci w grudniu 1939 r. Uczniowie z pięciu okolicznych Szkół, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Cichobórza oddali hołd pomordowanym.

Więcej…
 
Łosiewice – 13 października 2015 r.

W lesie w Łosiewicach odbyła się uroczystość przy grobie około 70 Żydów zamordowanych przez żołnierzy niemieckich w 1943 r. Przy kamieniu Pamięci postawionym przez Fundację„ Pamięć, Która Trwa” na miejscu ich rozstrzelania i pochówku zgromadzili się mieszkańcy oraz zaproszeni goście, aby wspólnie oddać hołd pomordowanym.

Więcej…
 
Dragany – 18 września 2015 r.

Przy wsparciu mieszkańców oznaczyliśmy miejsce rozstrzelania i pochówku 3 młodych osób narodowości żydowskiej, mężczyzny i dwóch kobiet. Zostali złapani w 1942r przez Niemców podczas ukrywania się i następnie rozstrzelani. Naoczny świadek tych wydarzeń podał, że ofiary prawdopodobnie pochodziły z Bychawy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 45
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa