Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj249
W tym miesiącu5006
Wszystkie631873
Strona startowa
Aktualności
Dragany – 18 września 2015 r.

Przy wsparciu mieszkańców oznaczyliśmy miejsce rozstrzelania i pochówku 3 młodych osób narodowości żydowskiej, mężczyzny i dwóch kobiet. Zostali złapani w 1942r przez Niemców podczas ukrywania się i następnie rozstrzelani. Naoczny świadek tych wydarzeń podał, że ofiary prawdopodobnie pochodziły z Bychawy.

Więcej…
 
Stasiówka k. Łomazy – 9 września 2015 r.

W Stasiówce odsłonięto kamień Pamięci postawiony przez Fundację Pamięć, Która Trwa przy grobie 18 Żydów zamordowanych przez żołnierzy niemieckich w 1942 r. Na uroczystość przybyła młodzież z Izraela oraz Gimnazjum z Łomaz, lokalne władze, mieszkańcy Stasiówki i okolic. Przypomniano tragiczne wydarzenia z 1942 r., wzniesiono śpiew i modlitwy by oddać hołd, szacunek oraz zwrócić godność pomordowanym.

Więcej…
 
Liszno – 18 lipca 2015 r.

Przy upamiętnionym przez Fundację grobie 31 Żydów odbyło się spotkanie mieszkańców Liszna z gośćmi z Norwegii i Izraela by wspólnie oddać hołd pomordowanym. W spotkaniu wzięli również udział - Pani Poseł na Sejm RP Beata Mazurek oraz Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisław Krupa. Uroczystość prowadził Zbigniew Niziński. Następnie w świetlicy wystąpił miejscowy zespół gospodyń „ Radość” oraz zespół z Norwegii.

Więcej…
 
Stawce – 14 lipca 2015 r.

W lesie w Stawcach postawiliśmy ogrodzenie wokół grobu 2 Żydów zamordowanych przez Niemców w 1942 r. W pracy pomogli okoliczni mieszkańcy.

Więcej…
 
Osowa – 25 czerwca 2015 r.

Wraz ze świadkiem wydarzeń i właścicielem terenu oznaczyliśmy grób dwóch Żydów, ojca i syna, zabitych przez żołnierzy niemieckich w 1942 r. Ofiary pochodziły z Włodawy. Zostali złapani podczas pobytu w Osowej przez przejeżdżającego w tym czasie niemieckiego komendanta obozu pracy w Lucie i jego ochronę a następnie zastrzeleni. Niemiec nakazał zakopać Żydów na miejscu egzekucji.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 44
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa