Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj14
W tym miesiącu1078
Wszystkie771707
Strona startowa
Aktualności
Warszawa – 17 września 2016 r.

W Warszawie odbyło się spotkanie z młodzieżą z Izraela z miejscowości Giwatajim. Zbigniew Niziński przedstawił pokaz multimedialny o działaniach Fundacji dla upamiętnienia ludzi i miejsc z czasu Zagłady Żydów podczas II wojny światowej. Przedstawione zostały wojenne historie Polaków i Żydów a także akcje poszukiwania grobów pomordowanych ofiar i oznaczanie tych miejsc kamieniami pamięci.

Więcej…
 
Rozwadówka – 16 września 2016 r.

Z inicjatywy Fundacji „ Pamięć, Która Trwa” w lesie w Rozwadówce odbyła się uroczystość odsłonięcia kamienia pamięci w miejscu pochówku 9 Żydów rozstrzelanych przez Niemców 15 grudnia 1941 r. Na uroczystość przybyli mieszkańcy Rozwadówki , uczniowie ze szkół w Sosnówce i Motwicy, młodzież z Rishon Le- Zion z Izraela oraz zaproszeni goście.

Więcej…
 
Sosnówka - 9 września 2016 r.

W Zespole Szkół w Sosnówce Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcję i spotkanie z 90 letnim świadkiem historii, panem Józefem. Nauczyciele oraz uczniowie zapoznali się z historią życia 20 rodzin żydowskich zamieszkujących przed wojną w pobliskiej Rozwadówce. Przybliżone zostały wydarzenia z grudnia 1941 r. gdy Niemcy w Sosnówce rozstrzelali 7 Polaków - zakładników a w Rozwadówce 10, w tym 9 Żydów.

 
Dzierzkowice Podwody – 5 września 2016 r.

W Dzierzkowicach Podwodach Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” odszukała miejsce pochówku 13 Żydów. Przy grobie, w którym spoczywają dwie rodziny, w tym 8 dzieci postawiliśmy kamień pamięci. Na uroczystość odsłonięcia kamienia przybyli uczniowie z Gimnazjum z Dzierzkowic i z Izraela, okoliczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście. Pieśniami, wierszami i modlitwami oddano hołd pomordowanym.

Więcej…
 
Dołha – 10 sierpnia 2016 r.

Na cmentarzu parafialnym odbyła się uroczystość przy grobach Polaków ratujących Żydów podczas Holokaustu. Fundacja postawiła tablicę na grobie Wojciecha Pachurki, który za udzielanie pomocy Żydom z Puchacz został zamordowany przez Niemców w 1943 r. W lipcu 2016 r. izraelski Instytut Yad Vashem nadał mu tytuł Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 47
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa