Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
W tym miesiącu1929
Wszystkie753784
Strona startowa
Aktualności
Pobołowice – 2 grudnia 2019 r.

W Pobołowicach Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” upamiętniła miejsce rozstrzelania i pochówku około 20 Żydów zamordowanych przez Niemców w Marszu Śmierci 1 grudnia 1939 r. Na uroczystość odsłonięcia kamienia Pamięci przybyli okoliczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście i oddali hołd pomordowanym.

Więcej…
 
Parczew – 20 października 2019 r.

W Parczewie prezes Fundacji „ Pamięć, Która Trwa” wziął udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamięci około 6 tysięcy Żydów z Parczewa i okolic zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Przypomniano historię tamtejszych Żydów i odczytano psalmy.

Więcej…
 
Warszawa – 9 listopada 2019 r.

W Warszawie odbyło się spotkanie Zbigniewa Nizińskiego z młodzieżą z Izraela z miasta Karmiel. Podczas pokazu multimedialnego przedstawione zostały działania dla upamiętnienia Ofiar Holokaustu oraz Polaków ratujących Żydów. Pokazane zostały akcje poszukiwania nieoznaczonych grobów zamordowanych Żydów przeprowadzone przez Fundację przy wsparciu lokalnych mieszkańców.

 
Żmudź- 8 października 2019 r.

W Szkole Podstawowej w Żmudzi Zbigniew Niziński przedstawił pokaz multimedialny o upamiętnianiu ludzi i miejsc ze wspólnej historii Polaków i Żydów. Wspomniano Żydów zamordowanych w 1942 r. w pobliżu szkoły w Żmudzi. Uczniowie zapoznali się z sylwetkami Polaków mający tytuł Sprawiedliwych oraz ocalonych z Zagłady dzieci żydowskich, a także z upamiętnionymi przez Fundację grobami Ofiar w pobliskich miejscowościach.

 
Szenejki – 22 września 2019 r.

W Szenejkach koło Łomaz Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” wraz z mieszkańcami oznaczyła miejsce mordu około 40 Żydów, więźniów niemieckiego obozu pracy. Na uroczystość przy kamieniach Pamięci przybyli okoliczni mieszkańcy, gminne władze samorządowe oraz 120 osobowa grupa młodzieży z Izraela.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 47
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa