Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj38
W tym miesiącu5703
Wszystkie639370
Strona startowa
Aktualności
Osowa – 25 czerwca 2015 r.

Wraz ze świadkiem wydarzeń i właścicielem terenu oznaczyliśmy grób dwóch Żydów, ojca i syna, zabitych przez żołnierzy niemieckich w 1942 r. Ofiary pochodziły z Włodawy. Zostali złapani podczas pobytu w Osowej przez przejeżdżającego w tym czasie niemieckiego komendanta obozu pracy w Lucie i jego ochronę a następnie zastrzeleni. Niemiec nakazał zakopać Żydów na miejscu egzekucji.

Więcej…
 
Warszawa – 21 czerwca 2015 r.

W Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień pierwszej edycji programu „Laur Pamięci”, podczas której uhonorowane zostały osoby zaangażowane w zachowanie dziedzictwa kultury żydowskiej w Polsce. Laureaci odebrali pamiątkowe statuetki i dyplomy z rąk Ambasador Izraela Anny Azari. Wśród wyróżnionych był Eugeniusz Gradek, członek Rady Fundacji, za opiekę nad cmentarzem żydowskim w Żywcu.

Więcej…
 
Klementowice – 26 maja 2015 r.

W Klementowicach Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” zainicjowała i przeprowadziła upamiętnienie około 350 Żydów zamordowanych przez żołnierzy niemieckich w czerwcu 1942 r. Na miejscu ich rozstrzelania i pochówku postawiliśmy kamień Pamięci, przy którym odbyła się uroczystość z udziałem młodzieży szkolnej, mieszkańców Klementowic i okolic, przedstawicieli Ambasad, duchownych, lokalnych władz i zaproszonych gości.

Więcej…
 
Lublin – 26 kwietnia 2015 r.

W Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia medali i nadania tytułu Sprawiedliwych wśród Narodów Świata dla Marii i Józefa Sadurskich z Końskowoli za ocalenie Margity Weiss - Lowy, słowackiej Żydówki, którą przez ponad rok ukrywali w swej stodole. Fundacja „Pamięć, Która Trwa” wsparła działania dla uhonorowania bohaterskiej rodziny Sadurskich.

Więcej…
 
Podedwórze – 11 marca 2015 r.

W Zespole Placówek Oświatowych w Podedwórzu uczniowie gimnazjum wysłuchali prelekcji Zbigniewa Nizińskiego o losach ludzi podczas wojny. Zapoznano się z miejscami Pamięci Narodowej gdzie spoczywają Polacy narodowości żydowskiej zamordowani podczas Zagłady. Przybliżone zostały historie takich miejsc w niedalekich od Szkoły miejscowościach. Mówiono także o potrzebie pamięci, szacunku i pomocy dla innych. W spotkaniu wzięli również udział; dyrektor Zespołu Dorota Pawłowska oraz nauczyciele.

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 44
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa