Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj165
W tym miesiącu7959
Wszystkie509137
Strona startowa
Aktualności
Wola Łaskarzewska – 9 grudnia 2014 r.

W Publicznej Szkole im. Pamięci Wanat w Dąbrowie z Siedzibą w Woli Łaskarzewskiej, Zbigniew Niziński zaprezentował zdjęcia z przeprowadzonych przez Fundację Pamięć, Która Trwa upamiętnień ludzi zamordowanych podczas II wojny światowej i miejsc naznaczonych ludobójstwem. W spotkaniu uczestniczyli również proboszcz Parafii Łaskarzew Edmund Szarek oraz Zofia Kamionowska ze Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu.

Więcej…
 
Zaburze k. Szczebrzeszyna – 2 grudnia 2014 r.

Przy dwóch oznaczonych tablicami grobach, w których spoczywa 14 Żydów, zgromadzili się uczniowie i nauczyciele ze szkół w Zaburzu i Radecznicy , mieszkańcy oraz przybyli goście by oddać hołd pomordowanym. Na tablicach wypisano ustalone przez Fundację imiona ofiar. Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich i ksiądz wikary z Parafii Mokrelipie odmówili modlitwy. Uczniowie recytowali okolicznościowe wiersze. Obecni byli również naoczni świadkowie wydarzeń, które odbyły się w Zaburzu w 1942 r.

Więcej…
 
Wąsewo – 27 listopada 2014 r.

W Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie odbyło się spotkanie Zofii Kamionowskiej, członka Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu i Zbigniewa Nizińskiego z Fundacji Pamięć, Która Trwa z uczniami i nauczycielami tej szkoły. Przedstawione zostały działania Fundacji dla upamiętnienia niemal zapomnianych ludzi i grobów oraz przybliżono historie ratowania drugiego człowieka w czasie II wojny światowej.

Więcej…
 
Charlejów – 17 listopada 2014 r.

Na łące w Charlejowie oznaczono tablicą miejsce zakopania dwóch osób narodowości żydowskiej, brata i siostry, którzy zginęli tutaj pod koniec 1942 r. podczas ukrywania się w stogu siana. Wcześniej, w innym miejscu, zginęła ich 6 – osobowa rodzina. Wszyscy oni podczas wojny przybyli tutaj z Łodzi.

Więcej…
 
Kraków - 22 października 2014 r.

W związku z nadaniem Katolickiej Szkole Montessori w Krakowie imienia Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, Zbigniew Niziński przedstawił w tamtejszym Gimnazjum pokaz multimedialny o upamiętnianiu ludzi i miejsc ze wspólnej historii Polaków i Żydów. Uczniowie zapoznali się z sylwetkami Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej, a także ludzi przez nich ocalonych od zagłady. Pokazane zostały akcje poszukiwawcze nieoznakowanych grobów masowych Żydów przeprowadzone przez Zbigniewa Nizińskiego oraz ich późniejsze upamiętnienia przez Fundację „ Pamięć, Która Trwa”.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 42
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa