Polish (Poland)English (United Kingdom)

Visit Counter

Today244
This month10348
All days673064
Home Page
News
Luta koło Włodawy - 3 czerwca 2013 r.
There are no translations available.

W Lucie odbyła się uroczystość odsłonięcia kamieni Pamięci postawionych przez Fundację ” Pamięć, Która Trwa” nad grobami około 300 pomordowanych Żydów, więźniów niemieckiego obozu pracy dla Żydów, działającego w Lucie w latach 1940 - 1942 r. Przybyli na ceremonię okoliczni mieszkańcy, młodzież szkolna oraz zaproszeni goście oddali hołd pomordowanym.

Read more...
 
Zdziłowice - 26 maja 2013 r
There are no translations available.

Przy grobie około 70 Żydów zamordowanych przez Niemców w 1942 r, upamiętnionym w 2011 r. przez Fundację” Pamięć, Która Trwa”, Zbigniew Niziński przeprowadził spotkanie mieszkańców Zdziłowic z grupą rabinów i uczniów ze szkoły religijnej z Izraela. Grupa pod kierownictwem rabina Charlopa wysłuchała relacji mieszkańców i pomodliła się na miejscu pochówku ofiar.

Read more...
 
23-24 maja 2013 r. - Krasnystaw, Dubienka
There are no translations available.

W Krasnostawskim Domu Kultury Zbigniew Niziński przeprowadził spotkanie Filipa Białowicza z mieszkańcami i młodzieżą szkolną. Filip Białowicz, były więzień niemieckiego obozu zagłady w Sobiborze, przedstawił historię swego pobytu w obozie oraz przebieg buntu i ucieczki w 1943 r. Na zaproszenie Gminnego Zespołu Szkół w Dubience wzięliśmy również udział w uroczystości “ Dubienka Trzech Kultur”.

Read more...
 
Jodłowa - 7 maja 2013 r.
There are no translations available.

Na zaproszenie Urzędu Gminy Jodłowa i Fundacji “Pamięć, Która Trwa”, na cmentarz żydowski w Jodłowej przybyło 9 studentów z sekcji żydowskiej Bliskowschodniego Koła Naukowego w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz ze swym opiekunem dr Danielem Starzyńskim.

Read more...
 
Warszawa - 18 kwietnia 2013 r.
There are no translations available.

W Synagodze Nożyków odbyła się uroczystość nadania Medalu Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Przewodniczący Rady prof. Władysław Bartoszewski odznaczył medalem Zbigniewa Nizińskiego, prezesa Fundacji “Pamięć, Która Trwa” oraz Michaela Schudricha , Naczelnego Rabina Polski.

Read more...
 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Page 20 of 45
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa