Polish (Poland)English (United Kingdom)

Visit Counter

Today287
This month5014
All days645185
Home Page
News
23-24 maja 2013 r. - Krasnystaw, Dubienka
There are no translations available.

W Krasnostawskim Domu Kultury Zbigniew Niziński przeprowadził spotkanie Filipa Białowicza z mieszkańcami i młodzieżą szkolną. Filip Białowicz, były więzień niemieckiego obozu zagłady w Sobiborze, przedstawił historię swego pobytu w obozie oraz przebieg buntu i ucieczki w 1943 r. Na zaproszenie Gminnego Zespołu Szkół w Dubience wzięliśmy również udział w uroczystości “ Dubienka Trzech Kultur”.

Read more...
 
Jodłowa - 7 maja 2013 r.
There are no translations available.

Na zaproszenie Urzędu Gminy Jodłowa i Fundacji “Pamięć, Która Trwa”, na cmentarz żydowski w Jodłowej przybyło 9 studentów z sekcji żydowskiej Bliskowschodniego Koła Naukowego w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz ze swym opiekunem dr Danielem Starzyńskim.

Read more...
 
Warszawa - 18 kwietnia 2013 r.
There are no translations available.

W Synagodze Nożyków odbyła się uroczystość nadania Medalu Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Przewodniczący Rady prof. Władysław Bartoszewski odznaczył medalem Zbigniewa Nizińskiego, prezesa Fundacji “Pamięć, Która Trwa” oraz Michaela Schudricha , Naczelnego Rabina Polski.

Read more...
 
Liszno - 12 kwietnia 2013 r.
There are no translations available.

W Zespole Szkół w Lisznie Zbigniew Niziński przeprowadził dwie prelekcje o wspólnej historii Polaków i Żydów oraz o mało znanych miejscach Zagłady Żydów. Wspomniano także Żydów mieszkających do 1942 r. w Lisznie.
W spotkaniu wziął również udział dyrektor Szkoły Ireneusz Nowosad, nauczyciele oraz sekretarz Gminy Rejowiec Fabryczny Wiesław Korzeniewski.


 
Włodawa - 14 marca 2013 r.
There are no translations available.

W Publicznym Gimnazjum im. Zamoyskich we Włodawie, Zbigniew Niziński przeprowadził pokaz multimedialny o upamiętnianiu Żydów zamordowanych w czasie II wojny światowej, w tym ofiar byłego niemieckiego obozu pracy dla Żydów w pobliskiej Lucie. W spotkaniu wziął udział wójt Gminy Włodawa Tadeusz Sawicki oraz Jan Pawłowski urodzony w Lucie, który przedstawił wspomnienia o pomordowanych Żydach w czasie działania tamtejszego obozu.


 
<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Page 20 of 44
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa