Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj228
W tym miesiącu5337
Wszystkie855815
Strona startowa
Aktualności
Stanisławów – 9 września 2020 r.

W lesie w Stanisławowie Fundacja ” Pamięć, Która Trwa” odszukała i upamiętniła miejsce spoczynku 25 Żydów, w tym dzieci, zamordowanych w 1942 r. Na uroczystość przy grobie Ofiar przybyli okoliczni mieszkańcy, uczniowie lokalnej szkoły oraz zaproszeni goście by oddać hołd pomordowanym.

Więcej…
 
Warszawa Aleksandrów – 13 sierpnia 2020 r.

W lesie w Warszawie Aleksandrowie Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” oznaczyła tablicą miejsce cmentarza żydowskiego założonego w 1935 r. Podczas II wojny światowej został całkowicie zniszczony działaniami frontowymi i nie zachowały się żadne macewy.

Więcej…
 
Kamionka – 22 maja 2020 r.

W 1942 r. z getta w Kamionce uciekło wielu Żydów i ukryło się w okolicy. Część z nich, w tym całe rodziny, została złapana, rozstrzelana i zakopana w nieoznaczonych masowych grobach. Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” przeprowadziła akcję poszukiwania tych Ofiar.

 
Stanisławów – 20 lutego 2020 r.

W szkole w Stanisławowie przedstawione zostały upamiętnienia Fundacji „ Pamięć, Która Trwa” oraz historie dzieci żydowskich i polskich z czasu wojny i Zagłady. Wspomniano również rodziny żydowskie zamordowane w najbliższej okolicy.

 
Cieszyn - 27 stycznia 2020 r.

W Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Zakładzie Karnym w Cieszynie Zbigniew Niziński przedstawił pokaz multimedialny o upamiętnianiu przez Fundację pomordowanych Żydów spoczywających w nieoznaczonych mogiłach.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 49
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa