Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj37
W tym miesiącu5997
Wszystkie809404
Strona startowa
Aktualności
Kamionka – 22 maja 2020 r.

W 1942 r. z getta w Kamionce uciekło wielu Żydów i ukryło się w okolicy. Część z nich, w tym całe rodziny, została złapana, rozstrzelana i zakopana w nieoznaczonych masowych grobach. Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” przeprowadziła akcję poszukiwania tych Ofiar.

 
Stanisławów – 20 lutego 2020 r.

W szkole w Stanisławowie przedstawione zostały upamiętnienia Fundacji „ Pamięć, Która Trwa” oraz historie dzieci żydowskich i polskich z czasu wojny i Zagłady. Wspomniano również rodziny żydowskie zamordowane w najbliższej okolicy.

 
Cieszyn - 27 stycznia 2020 r.

W Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Zakładzie Karnym w Cieszynie Zbigniew Niziński przedstawił pokaz multimedialny o upamiętnianiu przez Fundację pomordowanych Żydów spoczywających w nieoznaczonych mogiłach.

 
Zamość – 16 stycznia 2020 r.

W Zakładzie Karnym w Zamościu Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcję o upamiętnianiu przez Fundację „ Pamięć, Która Trwa” Ofiar z czasu Holokaustu, o szacunku i niesieniu pomocy dla drugiego człowieka oraz przeciwdziałaniu nienawiści.

 
Pobołowice – 2 grudnia 2019 r.

W Pobołowicach Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” upamiętniła miejsce rozstrzelania i pochówku około 20 Żydów zamordowanych przez Niemców w Marszu Śmierci 1 grudnia 1939 r. Na uroczystość odsłonięcia kamienia Pamięci przybyli okoliczni mieszkańcy oraz zaproszeni goście i oddali hołd pomordowanym.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 48
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa