Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj49
W tym miesiącu6009
Wszystkie809416
Strona startowa
Aktualności
Parczew – 20 października 2019 r.

W Parczewie prezes Fundacji „ Pamięć, Która Trwa” wziął udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamięci około 6 tysięcy Żydów z Parczewa i okolic zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Przypomniano historię tamtejszych Żydów i odczytano psalmy.

Więcej…
 
Warszawa – 9 listopada 2019 r.

W Warszawie odbyło się spotkanie Zbigniewa Nizińskiego z młodzieżą z Izraela z miasta Karmiel. Podczas pokazu multimedialnego przedstawione zostały działania dla upamiętnienia Ofiar Holokaustu oraz Polaków ratujących Żydów. Pokazane zostały akcje poszukiwania nieoznaczonych grobów zamordowanych Żydów przeprowadzone przez Fundację przy wsparciu lokalnych mieszkańców.

 
Żmudź- 8 października 2019 r.

W Szkole Podstawowej w Żmudzi Zbigniew Niziński przedstawił pokaz multimedialny o upamiętnianiu ludzi i miejsc ze wspólnej historii Polaków i Żydów. Wspomniano Żydów zamordowanych w 1942 r. w pobliżu szkoły w Żmudzi. Uczniowie zapoznali się z sylwetkami Polaków mający tytuł Sprawiedliwych oraz ocalonych z Zagłady dzieci żydowskich, a także z upamiętnionymi przez Fundację grobami Ofiar w pobliskich miejscowościach.

 
Szenejki – 22 września 2019 r.

W Szenejkach koło Łomaz Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” wraz z mieszkańcami oznaczyła miejsce mordu około 40 Żydów, więźniów niemieckiego obozu pracy. Na uroczystość przy kamieniach Pamięci przybyli okoliczni mieszkańcy, gminne władze samorządowe oraz 120 osobowa grupa młodzieży z Izraela.

Więcej…
 
Łomazy – 1 lipca 2019 r.

W Łomazach Fundacja wraz z mieszkańcami oznaczyła miejsce spoczynku około 30 Żydów zamordowanych przez Niemców 20.08.1942 r. Na spotkanie przy grobie Ofiar przybyła grupa osób z Izraela oraz okoliczni mieszkańcy. Oddano hołd pomordowanym i przypomniano tragiczne wydarzenia z 1942 r.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 48
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa