Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj37
W tym miesiącu5997
Wszystkie809404
Strona startowa
Aktualności
Adamów k. Zamościa- 28 maja 2019 r.

W Adamowie Fundacja Pamięć, Która Trwa upamiętniła miejsce rozstrzelania i pochówku 20 Żydów, mężczyzn, kobiet i dzieci zamordowanych w 1943 r. Na uroczystość przy grobie Ofiar przybyli okoliczni mieszkańcy, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta Polski, duchowni, lokalne władze, młodzież szkolna oraz 40 osobowa grupa z Izraela. Przez przemówienia, modlitwy, wiersze i śpiew oddano hołd pomordowanym.

Więcej…
 
Szewnia Górna – 25 marca 2019 r.

W Szkole w Szewni Górnej Fundacja przedstawiła pokaz multimedialny o upamiętnianiu ludzi i miejsc ze wspólnej historii Polaków i Żydów. Uczniowie zapoznali się z wojennymi losami Żydów zamordowanych podczas Holokaustu, również w najbliższej okolicy, a także z historiami ich ratowania od zagłady.

 
Wereszczyn – 28 lutego 2019 r.

W Wereszczynie Zbigniew Niziński wziął udział w spotkaniu młodzieży z Akko i Aszdod z Izraela z młodzieżą z Urszulina na miejscu mordu tamtejszych Żydów w 1942 r. Wspomniano zamordowane Ofiary oraz ocaloną Miriam Zunszajn, wtedy 9 letnią. Recytowano wiersze, śpiewano pieśni i zapalono znicze pamięci.

 
Olszanka – 21 lutego 2019 r.

W Szkole Publicznej w Olszance Zbigniew Niziński przedstawił lekcję historii o działaniach Fundacji dla odszukania dotąd nieupamiętnionych grobów ludzi pomordowanych podczas II wojny światowej. W spotkaniu, w którym wziął udział Dyrektor Szkoły i Wójt Gminy, mówiono o potrzebie pamięci o Ofiarach wojny, szacunku i wrażliwości na los drugiego człowieka. Uczniowie zapoznali się z sylwetkami dzieci żydowskich ocalonych w czasie Holokaustu oraz historiami ich ratowania przez lokalnych mieszkańców.

 
Jodłowa – 30 stycznia 2019 r.

W Jodłowej Fundacja „Pamięć, Która Trwa” wzięła udział w obchodach Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu zorganizowanego przez Instytut Historii i Kultury Żydów Uniwersytetu Rzeszowskiego, IPN Rzeszów oraz Parafię Jodłowa. Wzniesione zostały modlitwy w pobliskiej Przeczycy gdzie w 1942 r. Żydzi z Jodłowej zostali rozstrzelani i pogrzebani w masowym grobie. Następnie odbyła się sesja naukowa o historii Żydów w Jodłowej i ich obyczajach, relacjach polsko- żydowskich oraz o tamtejszym cmentarzu żydowskim.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 48
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa