Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj28
W tym miesiącu360
Wszystkie742469
Strona startowa
Aktualności
Strzelce – 21 maja 2018 r.

W szkole w Strzelcach Zbigniew Niziński przedstawił uczniom i nauczycielom pokaz multimedialny o upamiętnianiu Ofiar z czasu wojny. Następnie wszyscy udali się na miejsce spoczynku 14 Żydów zamordowanych przez Niemców w maju 1942 r., upamiętnionych przez Fundację” Pamięć, Która Trwa” w 2009 r.

Więcej…
 
Warszawa – 24 marca 2018 r.

W Warszawie odbyło się spotkanie Zbigniewa Nizińskiego z młodzieżą z Nahariji z Izraela. Podczas pokazu multimedialnego młodzież zapoznała się z działaniami Fundacji ”Pamięć, Która Trwa” dla upamiętnienia pomordowanych Żydów podczas Holokaustu. Przedstawione zostały groby Ofiar, które Fundacja odnalazła i upamiętniła przy wsparciu lokalnych mieszkańców.

 
Rudnik – 14 marca 2018 r.

W 2 szkołach w Rudniku Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcje o wspólnej historii Polaków i Żydów oraz działaniach Fundacji dla odszukania i upamiętnienia nieoznaczonych grobów Żydów pomordowanych podczas Holokaustu, również w okolicy Rudnika. Przybliżone zostały historie ocalonych od zagłady dzieci żydowskich a także sylwetki ludzi ratujących drugiego człowieka w czasie wojny.

 
Michów – 19 lutego 2018 r.

W 3 szkołach w Gminie Michów – w Katarzynie, Rudnie i Michowie oraz na sesji Rady Gminy Michów, Zbigniew Niziński przedstawił pokaz multimedialny o pamięci o ludziach i miejscach ze wspólnej historii Polaków i Żydów a także działaniach Fundacji dla upamiętnienia nieoznaczonych grobów Ofiar z czasu Holokaustu. Przybliżone zostały również historie takich miejsc w najbliższej okolicy.

 
Zamość, Hrubieszów- 30 -31 stycznia 2018 r.

W Zakładach Karnych w Zamościu i Hrubieszowie Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcje o działaniach Fundacji dla upamiętnienia Ofiar z czasu Holokaustu oraz bohaterów ratujących drugiego człowieka podczas Zagłady. Przedstawione zostały również historie ocalonych dzieci żydowskich. Mówiono o wrażliwości na los ludzi, różnych postawach w czasie wojny i potrzebie pamięci o Ofiarach.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 5 z 46
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa