Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj49
W tym miesiącu6009
Wszystkie809416
Strona startowa
Aktualności
Zamość – 16 stycznia 2019 r.

W dwóch Zakładach Karnych w Zamościu Zbigniew Niziński zaprezentował pokaz zdjęć z działań Fundacji dla upamiętnienia Ofiar Holokaustu. Przedstawione zostały odnalezione groby Ofiar, a także historie dzieci żydowskich ocalonych z Zagłady. Mówiono o wrażliwości na los drugiego człowieka, szacunku i przywracaniu godności ludzkiej przez upamiętnienie Ofiar oraz o życiu w pokoju, bez nienawiści.

 
Herby – 9 stycznia 2019 r.

W Zakładzie Karnym w Herbach Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcję o poszukiwaniu i upamiętnianiu Ofiar z czasu Holokaustu. Przedstawione zostały groby upamiętnione przez Fundację oraz sylwetki Żydów uratowanych od Zagłady przez lokalną ludność. Mówiono o potrzebie pamięci o Ofiarach i gotowości do niesienia pomocy innym ludziom.

 
Treblinka – 27 listopada 2018 r.

Uczniowie dwóch szkół z Warszawy Falenicy – XXV Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły nr 124 , w ramach projektu „ Podróż Pamięci”, odwiedzili były niemiecki obóz zagłady w Treblince.

Więcej…
 
Bzowiec – 26 października 2018 r.

W lesie w Bzowcu Fundacja „ Pamięć, Która Trwa” upamiętniła miejsce pochówku 25 Żydów, mężczyzn, kobiet i dzieci zamordowanych przez Niemców w 1942 r. Na kamieniu Pamięci wypisaliśmy ich nazwiska i imiona. Na przeprowadzoną przez Fundację uroczystość przybyło ponad 200 osób z Polski i Izraela, by razem oddać hołd pomordowanym i przywrócić pamięć o ich życiu.

Więcej…
 
Olchowiec – 4 września 2018 r.

Po 76 latach od zamordowania 47 Żydów w Olchowcu Fundacja ”Pamięć, Która Trwa” odszukała i upamiętniła ich grób. Na uroczystość odsłonięcia kamienia Pamięci przybyli okoliczni mieszkańcy, uczniowie czterech pobliskich szkół, władze samorządowe oraz zaproszeni goście z Polski i Izraela.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 48
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa