Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj49
W tym miesiącu6009
Wszystkie809416
Strona startowa
Aktualności
Zamość, Hrubieszów- 30 -31 stycznia 2018 r.

W Zakładach Karnych w Zamościu i Hrubieszowie Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcje o działaniach Fundacji dla upamiętnienia Ofiar z czasu Holokaustu oraz bohaterów ratujących drugiego człowieka podczas Zagłady. Przedstawione zostały również historie ocalonych dzieci żydowskich. Mówiono o wrażliwości na los ludzi, różnych postawach w czasie wojny i potrzebie pamięci o Ofiarach.

 
Gniezno- 22 stycznia 2018 r.

W Gnieźnie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i medali Sprawiedliwy wśród Narodów Świata dla 4 Polaków ratujących Żydów podczas wojny. Fundacja „Pamięć, Która Trwa” zainicjowała i wsparła działania dla uhonorowania Wojciecha Pachurki, który w 1943 r. został zamordowany za pomoc Żydom.

 
Łomazy – 19 października 2017 r.

W lesie Hały Fundacja we współpracy z mieszkańcami oznaczyła kamieniem pamięci miejsce spoczynku około 25 Żydów zamordowanych 18 sierpnia 1942 r. Na uroczystość przybyła młodzież szkolna z Łomaz i z Izraela, przedstawiciel Kancelarii Prezydenta Polski, przedstawiciele władz samorządowych, duchowni oraz okoliczni mieszkańcy.

Więcej…
 
Topór - 17 września 2017 r.

Na zaproszenie kombatantów z Koła Gminnego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Stoczku, Zbigniew Niziński wziął udział w okolicznościowym spotkaniu w Toporze. Przedstawił tam działania Fundacji dla upamiętnienia Ofiar, a także tych którzy na tym terenie ratowali drugiego człowieka podczas II wojny światowej. Kombatanci przedstawili swoje wspomnienia z czasu wojny.

 
Zalesie – 15 września 2017 r.

W Zalesiu odbyła się uroczystość przeprowadzona przez Fundację” Pamięć, Która Trwa”, przy grobie 11 Żydów zamordowanych przez Niemców w 1943 r. Na uroczystość przybyli okoliczni mieszkańcy, młodzież szkolna oraz zaproszeni goście by oddać hołd pomordowanym.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 48
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa