Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj37
W tym miesiącu5997
Wszystkie809404
Strona startowa
Aktualności
Zalesie – 14 sierpnia 2017 r.

W Zalesiu Fundacja „Pamięć, Która Trwa” odszukała i upamiętniła miejsce pochówku 11 Żydów, w tym 3 dzieci zamordowanych przez Niemców w 1943 r. Na miejsce spoczynku Ofiar przybyła młodzież z Gedery z Izraela oraz nauczyciele i uczniowie z Liceum z Ryk, duchowni oraz okoliczni mieszkańcy.

Więcej…
 
Próchenki – 25 lipca 2017 r.

W Próchenkach Fundacja Pamięć, Która Trwa upamiętniła miejsce rozstrzelania i pochówku 8 Żydów, kobiet i mężczyzn zamordowanych w 1943 r. Na uroczystość przy grobie Ofiar przybyli okoliczni mieszkańcy, duchowni, lokalne władze oraz 43 osobowa grupa z Izraela. Przez przemówienia, modlitwy, wiersze i śpiew oddano hołd pomordowanym.

Więcej…
 
Dzierzkowice Podwody – 7 maja 2017

Grupa uczniów ze szkoły z Jerozolimy odwiedziła miejsce rozstrzelania i pochówku 13 Żydów upamiętnionych przez Fundację. W grobie spoczywają dwie rodziny, w tym 8 dzieci zamordowane przez żołnierzy niemieckich w listopadzie 1942 r. Wzniesiono modlitwy i śpiew.

Więcej…
 
Żywiec – 27 kwietnia 2017

W Klubie Papiernik odbyło się spotkanie z mieszkańcami Żywca na temat historii tamtejszego cmentarza żydowskiego. Społeczny opiekun tego cmentarza, Eugeniusz Gradek przedstawił również dzieje ludności żydowskiej w Żywcu oraz działania Fundacji Pamięć, Która Trwa.

 
Warszawa Bemowo - 4 kwietnia 2017 r.

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Zbigniew Niziński przeprowadził pokaz multimedialny i prelekcję z wędrówek śladami wspólnej historii Polaków i Żydów. Przedstawione zostały wojenne historie ocalonych z Zagłady Żydów oraz Polaków mających tytuł Sprawiedliwych. Uczniowie zapoznali się również z zachowanymi zabytkami kultury żydowskiej oraz z poszukiwaniem i upamiętnianiem miejsc spoczynku ludzi pomordowanych podczas wojny.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 48
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa