Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj54
W tym miesiącu7048
Wszystkie477404
Strona startowa
Aktualności
Wanaty k. Łaskarzewa - 27 lutego 2015 r.

W 71 rocznicę pacyfikacji wioski Wanaty, przeprowadzonej przez żołnierzy niemieckich w 1944 r., władze samorządowe, przedstawiciele organizacji społecznych, mieszkańcy oraz młodzież szkolna oddali hołd 108 pomordowanym Polakom.

Więcej…
 
Żywiec - 18 stycznia 2015 r.

Na cmentarzu żydowskim w Żywcu odbyło się spotkanie z okazji XVIII Dni Judaizmu. W uroczystości wzięli udział biskupi z Kościoła Rzymskokatolickiego i Ewangelicko-Augsburskiego, Przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku- Białej, Burmistrz Żywca, Radni Miasta Żywiec, przedstawiciele Towarzystw Naukowych oraz mieszkańcy Żywca. W uroczystości wziął również udział społeczny opiekun tego cmentarza, członek Rady Fundacji Pamięć, Która Trwa Eugeniusz Gradek.

Więcej…
 
Wola Łaskarzewska – 9 grudnia 2014 r.

W Publicznej Szkole im. Pamięci Wanat w Dąbrowie z Siedzibą w Woli Łaskarzewskiej, Zbigniew Niziński zaprezentował zdjęcia z przeprowadzonych przez Fundację Pamięć, Która Trwa upamiętnień ludzi zamordowanych podczas II wojny światowej i miejsc naznaczonych ludobójstwem. W spotkaniu uczestniczyli również proboszcz Parafii Łaskarzew Edmund Szarek oraz Zofia Kamionowska ze Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu.

Więcej…
 
Zaburze k. Szczebrzeszyna – 2 grudnia 2014 r.

Przy dwóch oznaczonych tablicami grobach, w których spoczywa 14 Żydów, zgromadzili się uczniowie i nauczyciele ze szkół w Zaburzu i Radecznicy , mieszkańcy oraz przybyli goście by oddać hołd pomordowanym. Na tablicach wypisano ustalone przez Fundację imiona ofiar. Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich i ksiądz wikary z Parafii Mokrelipie odmówili modlitwy. Uczniowie recytowali okolicznościowe wiersze. Obecni byli również naoczni świadkowie wydarzeń, które odbyły się w Zaburzu w 1942 r.

Więcej…
 
Wąsewo – 27 listopada 2014 r.

W Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie odbyło się spotkanie Zofii Kamionowskiej, członka Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu i Zbigniewa Nizińskiego z Fundacji Pamięć, Która Trwa z uczniami i nauczycielami tej szkoły. Przedstawione zostały działania Fundacji dla upamiętnienia niemal zapomnianych ludzi i grobów oraz przybliżono historie ratowania drugiego człowieka w czasie II wojny światowej.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 41
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa