Polish (Poland)English (United Kingdom)

Licznik odwiedzin

Dzisiaj82
W tym miesiącu4629
Wszystkie741282
Strona startowa
Aktualności
Dołha – 10 sierpnia 2016 r.

Na cmentarzu parafialnym odbyła się uroczystość przy grobach Polaków ratujących Żydów podczas Holokaustu. Fundacja postawiła tablicę na grobie Wojciecha Pachurki, który za udzielanie pomocy Żydom z Puchacz został zamordowany przez Niemców w 1943 r. W lipcu 2016 r. izraelski Instytut Yad Vashem nadał mu tytuł Sprawiedliwego wśród Narodów Świata.

Więcej…
 
Puchacze – 10 sierpnia 2016 r.

W Puchaczach uroczyście odsłonięto trzy kamienie pamięci, które postawiła Fundacja „ Pamięć, która Trwa” w miejscach rozstrzelania i pochówku 23 Żydów zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Ofiarami byli mieszkańcy Puchacz, 4 rodziny, w tym 14 dzieci. Na kamieniach wypisaliśmy ich imiona i nazwiska. Mieszkańcy Puchacz oraz przybyli goście oddali hołd pomordowanym.

Więcej…
 
Zielonka – 17 czerwca 2016 r.

W Niepublicznej Szkole Aktywności Twórczej w Zielonce odbyło się spotkanie uczniów z Teresą Podolak- córką Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata Eugenii i Jerzego Latoszyńskich oraz ze Zbigniewem Nizińskim. Uczniowie zapoznali się z historią uratowania żydowskiego chłopca przez rodzinę Latoszyńskich, a także z działaniami Fundacji dla upamiętnienia Ofiar wojny.

 
Dołha – 22 marca 2016 r.

W Zespole Szkół w Dołdze Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcję o upamiętnianiu ludzi i miejsc ze wspólnej historii Polaków i Żydów. Uczniowie zapoznali się z sylwetkami Polaków mających tytuł Sprawiedliwych oraz Ocalonych z Zagłady Żydów, a także z upamiętnionymi przez Fundację grobami pomordowanych ofiar. Przybliżone zostało również życie i zagłada rodzin żydowskich w najbliższej okolicy.

 
Sulejówek – 27 lutego 2016 r.

W Ośrodku Rozwoju Edukacji w Sulejówku podczas szkolenia w ramach programu „ Pamięć dla przyszłości”, w której wzięli udział nauczyciele ze szkół z różnych miejscowości kraju, Zbigniew Niziński przeprowadził prelekcję o poszukiwaniu i upamiętnianiu ofiar Holokaustu oraz ludzi, którzy zginęli ratując Żydów. Prelekcja została uzupełniona pokazem zdjęć z działań Fundacji.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 46
Prawa autorskie do zamieszczonych na tej witrynie internetowej tekstów i zdjęć są zastrzeżone,
ich wykorzystanie jest możliwe jedynie za pisemną zgodą Zarządu Fundacji.

 


© 2009 Fundacja Pamięć, Która Trwa